OkoloF1

Změny v kalendáři VC pro sezónu 2014

26. srpna 2013 v 8:45 | Včelka
Hovoří se o tom, že závod formule 1 v New Jersey se nakonec nepojede ani v příští sezóně. Důvodem je prý nedostatek financí pořadatelů k tomu, aby mohli tuto Velkou Cenu uspořádat.

Kromě New Jersey se v příští sezóně nepojede ani Velká Cena Indie. Pořadatelé se však k této Velké Ceně chtějí vrátit hned další sezónu nato. Poblíž Dillí by se totiž příští rok muselo jet už v březnu a kvůli krátkému rozestupu by tak Velká cena nebyla výhodná po ekonomické stránce.

Zdroj obrázku ZDE z dovolena.idnes.cz

/aktualizováno 8.9.2013/: Již je znám předběžný návrh plánovaných Velkých cen na příští rok. V dosavadním plánu se vyskytuje 21 závodů, což ale odporuje pravidlům, protože během jednoho ročníku se může odjet maximálně dvacet závodů. Zatím to vypadá, že se zřejmě nepojede buď v Mexiku, které by se do seriálu F1 vrátilo poprvé od roku 1992, ruském Soči nebo Koreji.

Nové pravidlo o trestných bodech v F1

12. května 2013 v 14:00 | Včelka
Ano, dlouho se ve světě formule 1 nic nezměnilo, a proto tu máme novinku Smějící se

Jezdcům budou od příští sezóny hrozit za přestupky trestné body. Trestné body se budou načítat analogicky jako v silniční dopravě, tedy kdo nashromáždí 12 trestných bodů, nebude moci jet nejbližší závod. Na tomto novém pravidlě se domluvil Charlie Whiting se zástupci týmů, ale novinku ještě musí schválit FIA.

Zdroj obrázku: driversweb.cz

Za porušení pravidel jsou nyní jezdci trestáni finanční pokutou, ztátou míst na startovním roštu nebo musí projet boxovou uličkou. K tomu by měly od příští sezóny přibýt i trestné body.

Návrat Hondy k McLarenu, Hülkenbergův nový vůz a šestiválce v monopostech F1

13. dubna 2013 v 9:00 | Včelka
Honda ohlásila návrat do F1, z níž v roce 2008 kvůli ekonomické krizi odešla. Honda by měla od roku 2015 dodávat motory McLarenu, jehož od roku 1995 až dodnes zásobuje Mercedes. Honda už s MaLarenem v minulosti spolupracovala a to dost úspěšně. S jejími motory vybojoval Ayrton Senna v barvách McLarenu tři tituly, další vybojoval Alain Prost.

McLaren po nepovedené VC Austrálie i zvažoval, že by do dalších závodů nasadil loňský vůz, který na konci minulé sezóny, co se rychlosti týče, neměl konkurenci. Myšlenku s loňským monopostem ale nakonec zamítl šéf stáje Martin Whitmarsh s tím, že se tým musí soustředit na vylepšení letošního auta.

Zdroj obrázku ZDE z webu formuleweb.cz

VC Francie zpět? a zvýšení startovného

14. listopadu 2012 v 7:00 | Včelka
Do kalendáře formule 1 by se mohla příští rok vrátit Velká cena Francie. Závod F1 se ve Francii jel naposledy v roce 2008 na okruhu v Magny-Cours. Ovšem pro rok 2013 by spíš přicházela v úvahu trať v Le Castellet. VC Francie by tak mohla nahradit zrušený závod v New Jersey, kde pořadatelé nestihnou postavit okruh.

Uzavřené kokpity v F1

9. září 2012 v 14:35 | Včelka
Po havárii ve Velké ceně Belgie, při níž proletěl Lotus Romaina Grosjeana kolem hlavy Fernanda Alonsa, se znovu otevřela kapitola uzavřených kokpitů. O uzavřených kokpitech se debatovalo už v roce 2009, kdy nejprve zahynul v závodě formule 2 Henry Surtees, když ho zasáhlo uvolněné kolo, a o několik dnů později trefila Massu do hlavy uvolněná pružina. Uzavřené kokpity by měly být v roce 2014.

Zdroj obrázku ZDE
Nový okruh F1?

18. července 2012 v 7:00 | Včelka
Promotér Formule 1, Bernie Eccelstone, prohlásil, že by rád měl v kalendáři závodů formule 1 další městský okruh. V současné době uvažuje o Londýnu, kde by měl okruh vést kolem světově známých míst jako Buckingham Palace nebo Trafalgar Square. Financovat by ho mohl dokonce sám Eccelstone.

/Aktualizováno 22.7.2012/: V těchto dnech se spekuluje o tom, že by se v budoucnu mohla jet F1 v Londýně okolo i uvnitř Olympijského stadionu.

Uvítali byste další městský okruh? A který stávající okruh byste jím nahradili?

Bernie Eccelstone se Shumim :)
zdroj obrázku ZDE
 
 

Reklama

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU! Budu ráda, když se sem vrátíte ;)