Kréta

Kréta 2012 - Cestou necestou II.

3. března 2013 v 8:00 | Včelka
Poslední várka fotek z Kréty.
Jen bych předem ráda upozornila, že tyto fotky jsou focené z autobusu cestou na letiště, takže podle toho také vypadají. Ale bylo by mi líto se i s těmito fotkami nepodělit, protože přece jenom takhle to na Krétě vypadá, když vyjedete z letoviska do okolní krajiny.


Kréta 2012 - Cestou necestou I.

28. února 2013 v 7:00 | Včelka
Předposlední várka fotek z Kréty.
Jen bych předem ráda upozornila, že tyto fotky jsou focené z autobusu cestou na letiště, takže podle toho také vypadají. Ale bylo by mi líto se i s těmito fotkami nepodělit, protože přece jenom takhle to na Krétě vypadá, když vyjedete z letoviska do okolní krajiny.


Kréta 2012 - Na pláži

21. února 2013 v 7:00 | Včelka
Hned bych se tam vrátila :)


Kréta 2012 - Při východu slunce

2. února 2013 v 8:00 | Včelka

Kréta 2012 - Random fotky

13. ledna 2013 v 10:00 | Včelka
Pár random fotek ;)

Moře hned za bazénem :)

Kréta 2012 - Východ slunce

5. ledna 2013 v 9:00 | Včelka
Východ slunce na pláži :)


Kréta - krétská kuchyně: Nápoje

27. listopadu 2012 v 15:00 | Včelka
Kréta se může pyšnit také svými speciálními nápoji.

Raki - pálenka z hroznového vína, nejběžněji podávaný alkohol. Nevím k čemu bych to přirovnala, ale si nějaká ta moravská pálenica - slivovice apod.

Ouzo -
řecká anýzovka - kořalka. Před podáváním se ředí vodou, z čehož následně vzniká taková bílá zakalaná barva. Já upřímně Ouzo tedy ale ráda nemám :D

Metaxa -
koňak z hroznového vína.


Kréta - Krétská kuchyně a její speciality, část druhá

21. listopadu 2012 v 7:00 | Včelka
Stifádo - jedná se o dušené telecí či králičí maso v omáčce z červeného vína, rajského protlaku a malých cibulek. Je to velmi podobné guláši. Jen omáčka je na kyselo.

Musaka -
brambory a lilek na plátky s mletým okořeněným masem a bešamelem a vše je zapečené. Mělo by se jednat o typické řecké jídlo. Musaku jsem ochutnala, ale nějak moc mě nezaujala.

Zdroj obrázku ZDE

Kréta - Krétská kuchyně a její speciality, část první

12. listopadu 2012 v 7:00 | Včelka
Ráda bych vám představila nějaké ty speciality krétské kuchyně. Zcela vše, co zde uvidíte, jsem neochutnala, ne vše nám uvařili a ne vše mi chutná :)

Tzatziki - Tzatziki nejspíš nemusím představovat, všichni je známe, minimálně alespoň z doslechu. Jedná se omáčku z jogurtu, nastrouhané okurky, česneku a olivového oleje. V Řecku je velmi oblíbená.

Tyrosaláta - Z názvu lze rozluštit, že se jedná o salát. Je to salát z třeného bílého sýra a pikantní papriky.

Taramosaláta -
Opět salát, ale tentokrát z rybích jiker. Nic pro mě.

Choriatiki -
U nás známý jako Řecký salát. Je složen z rajčat, okurek, oliv, cibule, olivového oleje, oregána a sýru feta. Salát choriatiku jsem na Krétě měla často. U nás v republice si samozřejmě můžete Řecký salát také dát, ale v Řecku máte jistotu, že bude z čerstvé zeleniny, čerstvého olivového oleje, nejlépe panenského a sýr feta je z ovčího mléka.

Zdroj obrázku ZDE

Kréta - Palác Knossos

30. října 2012 v 7:00 | Včelka
Kréta je kolébkou evropské civilizace. Palác Knossos patří mezi nejvýznamnější archeologické lokality a ukazuje nám minojskou historii a kulturu.

Palác leží cca 3 kilometry od centra Heraklionu - hlavního města Kréty. Je největším ze čtyř minojských paláců a také patří mezi nejnavštěvovanější památky Kréty.

V paláci můžeme vidět Cestu procesí, trůnní sál krále Minoa, megaron krále a královny a královské divadlo s nejstarší dlážděnou silnicí v Evropě.
Palác Knossos je koncipován jako obdoba labyrintu, kde král Minos věznil Minotaura.

palác Knossos, zdroj obrázku ZDE
 
 

Reklama

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU! Budu ráda, když se sem vrátíte ;)