Nové pravidlo o trestných bodech v F1

12. května 2013 v 14:00 | Včelka |  OkoloF1
Ano, dlouho se ve světě formule 1 nic nezměnilo, a proto tu máme novinku Smějící se

Jezdcům budou od příští sezóny hrozit za přestupky trestné body. Trestné body se budou načítat analogicky jako v silniční dopravě, tedy kdo nashromáždí 12 trestných bodů, nebude moci jet nejbližší závod. Na tomto novém pravidlě se domluvil Charlie Whiting se zástupci týmů, ale novinku ještě musí schválit FIA.

Zdroj obrázku: driversweb.cz

Za porušení pravidel jsou nyní jezdci trestáni finanční pokutou, ztátou míst na startovním roštu nebo musí projet boxovou uličkou. K tomu by měly od příští sezóny přibýt i trestné body.


Podle vážnosti porušení pravidel budou udělovány až tři body. Jeden bod hrozí za překročení rychlosti v boxech o 10 km/h, vytlačování soupeře nebo přejetí bílé čáry při výjezdu z pitlane. Dvěma body by měl být trestán předčasný start, způsobení havárie či předjíždění v době, kdy je na trati safety car. Za největší prohřešek je považováno způsobení nebezpečné kolize, ignorování černé vlajky, nebo překročení rychlosti v boxech o dvacet a více kilometrů za hodinu.

No, jsem na to zvědavá. Přijde mi, že ve formuli už taky neví co by vymysleli.

/aktualizováno 30.6.2013/: Mezinárodní automobilová federace FIA již schválila tento bodový systém, který bude založen na podobné bázi jako při běžném silničním provozu. Čím závažnější přestupek bude, tím více bodů obdrží.

Jestliže jezdci nasbírají dvanáct trestných bodů, nebudou moci startovat v následující Velké ceně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU! Budu ráda, když se sem vrátíte ;)