Stephen King - Temná půle

28. ledna 2013 v 11:45 | Včelka |  Knihy
Tad Beaumont je známý spisovatel, který píše ne moc čtené knihy pod svým vlastním jménem, ale také píše knihy pod pseudonymem George Stark, které jsou bestselery. Nikdo ale neví, že je jejich autorem právě Tad.
Když ale píše jako George Stark, je Tad jiný. Tad se proto rozhodne se Starkem skončit a své tajemství odhalí veřejnosti. Svůj podíl na tom měl také Frederick Clawson, který Tadovo tajemství odhalil a Tada vydíral.Poté, co Starka symbolicky pohřbí, začne někdo páchat vraždy a obětmi jsou lidé, kteří měli co do činění právě se Starkem. Z vražd je obviněn Tad, protože se na místě činu nalezly jeho otisky. Tad má ale neprůstřelné alibi, zrovna v ten den pořádal velkou party.

Šerif Pagborn Tadovi zpočátku nevěří, ale později začne Tadovi naslouchat. Tad si myslí, že ty vraždy páchá sám George Stark. Jak by to ale bylo možné? Stark je přece jenom postava, kterou si Tad vymyslel. Tad by rád řekl, že je nevinný a že nemá nic společného se sérií brutálních vražd, ale on sám to zlo vytvořil. A jenom on ho může zase zničit.


Další povedená kniha z dílny Kinga, trošku psycho, ale líbila se mi.
A co vy, máte rádi Kinga?
Četli jste od něj nějakou knihu? 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU! Budu ráda, když se sem vrátíte ;)