Štěpán Kopřiva - Asfalt

23. listopadu 2012 v 7:00 | Včelka |  Knihy
Štěpán Kopřiva pro vás asi nebude moc známý, ale je to český sci-fi spisovatel. Napsal také knihu Zabíjení a Nitro těžkne glycerinem, ale tyto knihy jsem zatím v ruce neměla.

Hlavním hrdinou je bývalý nájemný žoldák Martin Kuffenbach a jeho komando.
Kuffenbach po akci, kde ztratil některé ze svých mužů, začal pít a komando rozpustil. S Ostranskim odešel do Švédska, kde pracují většinou jako ochranka v obchodech a nejsou na tom finančně dobře, navíc si žádné místo dlouho neudrží.
Jednou jim v hospodě nabídne bělovlasý pán práci, ale Kuffenbach by musel obnovit komando. Nejdříve to přijmout nechce, ale kvůli Ostrankimu a jeho rodině, nakonec nabídku přijme.Dá dohromady své staré komando a mají zachránit malou holčičku před obětováním při satanistickém obřadu. Akce se ale pokazí a všichni zemřou. Ale lidé neumírají a odchází do pekla.
Peklo ale nevypadá jako v pohádkách, je to temná industriální dimenze, kde jsou mrtví bráni pouze jako materiál. Je to svět, kde je lidská rasa jenom něco jako asfalt. Vše, co je v pekle, je vyrobeno z lidí. Problém však je, že v pekle končí všichni lidé, i ti, co žili spořádaným životem.
Kuffenbach se ale s touto rolí odmítne smířit a protože mají výcvik, zkušenosti a potřebnou dávku šílenství, rozhodnou se bojovat.

Jejich smrt byla ale plánovaná. Bělovlasý děda je ve skutečnosti nebeský špeh a chce otevřít Luciferův výtah, aby Andělé mohli zahájit invazi do pekla. Problémem ale je, že otevřením výtahu by byla zničena jediná překážka mezi nebem a peklem. Země. Když se tuhle skutečnost Kuffenbach dozví, přestane bojovat za to, aby se z pekla dostal, ale aby zabránil otevření výtahu.

Kdo nemá rád sci-fi, ať knihu ani neotvírá. Kniha je také tak trochu brutální, ale podle tématu se to dá očekávat. Ovšem já byla spokojená. Knihu jsem hltala až do poslední stránky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU! Budu ráda, když se sem vrátíte ;)