Dan Brown - Ztracený symbol

16. května 2012 v 14:00 | Včelka |  Knihy
Jistě všichni znáte knihu Šifra mistra Leonarda nebo jste minimálně viděli filmové zpracování. Ne, nebudu tu mluvit o Šifře, ale hlavní postavou té knihy byl profesor Robert Langdon se kterým se setkáme i v této knize - Ztracený symbol.

Ze začátku mě kniha uplně nenadchla, ztrácela jsem se v ní a připadalo mi, že to není můj šálek čaje. Ale četla jsem dál a kniha mě začala hrozně bavit. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, chodila jsem spát pozdě, protože jsem musela přečíst aspoň ještě pár kapitol :D Mno, asi je dobře, že už jsem knihu dočetla a můžu tak jít v klidu spát :D

V knize se seznámíme ještě s pár dalšími klíčovými postavami.Robert Langdon je vylákán na přednášku ve Washingtonském Kapitolu, díky prosbám dávného přítele Petera Solomona, významného zednářského činitele. Když ale na přednášku dorazí, objeví jen prázdný sál. O chvíli později se v jiném sále objeví lidská ruka. Langdon dostane podivný telefonát a dozví se, že ta ruka patří jeho příteli Peterovi a pokud ho chce zachránit, musí vyluštit tajemství zednářské pyramidy, jejíž zlatou špičku má nevědomky u sebe. Kdysi mu ji Peter svěřil do opatrování. Rozluštěním pyramidy objeví Dávná mystéria, která přivedou svět do nového věku osvícení, ovšem pokud budou ve správných rukou.
O pyramidu se však zajímá i ředitelka CIA, Inoue Sató a Langdon si myslí, že stojí proti němu a nespolupracuje.

Další linií příběhu je výzkum Katherine Solomonové, sestry Petera. Ta zkoumá vědní obor zvaný noetika. Je to vlastně spojení fyziky a mysticismu. Jejím nejdůležitějším objevem je asi to, že lidská myšlenka má určitou energii, kterou by měl být člověk schopen využít k vytváření reality.

Také se seznámíme s Malachem, který unesl Petera, uřízl mu ruku a umístil ji v Kapitolu tak, aby ji Langdon našel. To Malach jménem Peterova asistenta vylákal Langdona do Washingtonu, protože si myslí, že on jediný dokáže pyramidu rozluštit. Malach však nechce Dávných mystérií využít pro dobro světa, ale chce stvořit ještě větší chaos.

Kniha je mnohem více komplikovanější, snažím se vždy z obsahu knihy vytáhnout jen to hlavní a důležité. Přece jenom vám nechci prozrazovat celý děj, spíš mi jde o to, aby si knihu někdo přečetl ;)
Pokud se vám líbila Šifra mistra Leonarda a máte rádi symboliku a cestu pátrání za pokladem, je to kniha pro vás :) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU! Budu ráda, když se sem vrátíte ;)