L. J. Smith - Upíří Deníky (Probuzení, Souboj, Zášť, Temné shledání, Návrat a Soumrak)

8. února 2012 v 13:00 | Včelka |  Knihy
Upíří deníky - kdo by je neznal. Myslím, že asi víc letí seriál The Vampire Diaries než-li knížky, ale já jsem seriál ještě neviděla a s knížkami jsem měla tu čest. Většinou se mi líbí víc knižní podoba. I když tentokrát ještě porovnávat nemůžu.
Četla jsem prozatím Probuzení, Souboj, Zášť, Temné shledání, Návrat a Soumrak. Další díly mi v knihovničce zatím ještě nepřibyly, ale bude to potřeba, protože Soumrak není ukončený.Pokaždé mě zaujalo, jak si všechny příšery vybírají městečko Fell´s Church a jak každého Elena přitahuje. Takovou dívku ve skutečnosti snad ani neznám :D Ale je to sci-fi, takže oko přimhouřím.

V prvním díle - Probuzení se seznamujeme se všemi postavami a vyvíjí se vztah mezi Elenou a Stefanem. V druhém díle - Souboj bojuje Stefan se svým bratrem Damonem o Elenu. Ve třetím díle - Zášť Elena zemře a stane se upírem a vrací se Katherin, dávná láska obou bratrů. A Elena pro jejich záchranu zemře. Ve čtvrtém díle - Temné shledání je Elena v duchovním světě a do Fell´s Church zavítá starobylý upír Klaus a objeví se vlkodlak přímo z města. Na konci knihy se Elena vrátí z duchovního světa jako čistá duše s mocnými silami. V pátém díle - Návrat se Elena mění zpět v opravdového člověka a vše se musí znovu naučit, také se objevuje nové zlo, dosud nejsilnější, jaké kdy potkali a Stefan je pryč. V díle šestém - Soumrak se z Damona stane loutka ovládaná tím novým zlem, které touží po (hádejte) Eleně. Nakonec se s nimi nějak vypořádají a vydají se hledat Stefana, který zmizel.

To by bylo takové velmi krátké shrnutí všech dílů, které jsem prozatím četla. Občas jsem nad některýma věcma kroutila hlavou, často jsem se po večerech bála, ale celkově bych knihy hodnotila kladně. Já mám nejradši sci-fi a upíři jsou takoví.... mno dovolím si citaci z NY Times: "Existuje něco, co dělá ty mladé erotické predátory tak sexy, jako byl James Dean". Takže asi tak :D
Kbyste neznali Jamese Deana, tady máte jeho fotku:


Jaký je váš názor na Upíří deníky?
Četli jste je, nebo koukáte na seriál? (Pokud je znáte) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mammo mammo | E-mail | Web | 10. února 2012 v 0:04 | Reagovat

Achjo, slyšela jsem o seriálu, ale neviděla jediný díl, ba což teprve knížky, i když čtu ráda... :-(  A stejné to mám se Stmíváním. Přitom jsem pro upíry měla vždycky hroznou slabost, dokonce jsem o nich asi ve 14ti napsala novelu, kterou jsem nedávno našla a děsně moc jsem se zařehtala :-D  :-D  Ale vzpomínám si, že se mi kdysi, hrozně dávno líbila knížka "Stíny v zrcadle" od nějaké tuším skandinávské autorky a ta byla o upírech a byla opravdu moc pěkná a přelouskala jsem ji za jedno odpoledne :-)

2 Včelka Včelka | E-mail | Web | 10. února 2012 v 11:27 | Reagovat

[1]: Já se k seriálu taky ještě nedostala a to už o něm vím dlouho, asi bych si ho měla stáhnout dřív, než to zakážou :-|
Tak Stmívání jsem četla i viděla, a knížky jsou rozhodně lepší ;-) Meyerová píše moc hezky, sice ten základní příběh je docela jednoduchý, ale čte se to jedním dechem :-) Takové pěkné čtení na relaxaci, i když já u posledního dílu bulela :-D A z filmů je asi nejlepší zatím ten poslední - Rozbřesk part 1, ten se jim podle mého hodně povedl :-)
To já knížky, když mě zaujmou (a nemají 1000 stránek jako King :-D ) tak jsem schopná je taky přečíst za den, dva :-)

3 mammo mammo | E-mail | Web | 10. února 2012 v 22:50 | Reagovat

[2]: Jojo, stahuj, stahuj, dokud to jde, já se řídím stejným heslem...Je to hrůza.

Slyšela jsem na knižní ságu od Meyerové docela chválu, ale obávám se, že se k tomu jen tak nedostanu. Poslední dobou mě totiž lákají spíše jiné knihy, kterým dám přednost - a protože jich je hodně, tak mám možná co číst až do důchodu :-D  Mezi nimi je třeba Pratchett nebo Zlodějka knih či S elegancí ježka...No a taky někdy dočíst tu Žízeň po životě :D

Taky máme doma hodně Kingů, ale ten mě nikdy moc nechytl. Četla jsem Pistolníka, ale nedotáhla, líbily se mi ale Nezbytné věci. A samozřejmě filmy :)

Taky to s knížkami mám stejně. Třeba takové životopisy Adiny Mandlové nebo Lidy Baarové jsem taky měla do večera přečtené :-)

4 Včelka Včelka | E-mail | Web | 11. února 2012 v 15:13 | Reagovat

[3]: Stejně to nechápu, do teď bylo stahování pro vlastní potřeby legální a najednou je kolem toho takovej humbuk.

Joo, rozhodně si ságu přečti, až se k ní někdy dostaneš. Nezaručuju, že to chytí i tebe, ale určitě stojí za to se s ní seznámit.
To já Kinga zase ráda. Mám ráda ten jeho styl psaní a nápady :-) A pak mám ještě hodně ráda Ondřeje Neffa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU! Budu ráda, když se sem vrátíte ;)